Vyvrcholenie a úspešné ukončenie plaveckej sezóny 2014 v D. Kubíne

22.12.2014 12:52

Vyvrcholenie a zároveň ukončenie súťažnej plaveckej sezóny prebehlo posledný decembrový víkend 19.-21.12.2014 v Dolnom Kubíne na Zimných majstrovstvách juniorov a seniorov v krátkom bazéne. Reprezentovali nás Andrej Tomči, Stano Žužo a Dávid Gajdoš (starší žiak). Našim chlapcom Andrejovi a Dávidovi sa darilo nad očakávania. Obaja postúpili po 2 x do finálových rozplávb (čiže sa umiestnili v top 12tke najlepších plavcov).

Úspešnejší z dvojice bol Dávid Gajdoš, ktorý postúpil do finále v disciplíne 200m prsia z 11 miesta a nakoniec skončil na perfektnom 9.mieste. V disciplíne 100m prsia postupoval z posledného 12miesta a novým osobným rekordom doplával na 11.mieste. Zo 6tich štartov si vyplával 2 nové osobné rekordy.

Andrej Tomči postúpil do finále v disciplíne 50m znak novým osobným rekordom z 11miesta a vo finále sa mu podarilo vyrovnať svoj nový osobný rekord a zároveň vylepšiť svoje umiestnenie o jednu priečku ( konečné 10.miesto). Do finále postúpil aj v disciplíne 100m znak z 12. miesta, ale z časových dôvodov sme po spoločnom rozhovore finále odhlásili. Z 8mich štartov získal 3 nové osobné rekordy.

Stano Žužo sa predstavil v troch disciplínach a v dvoch si prepísal nové osobné rekordy.

Ďakujeme za reprezentáciu a gratulujeme k výkonom.