Dávid Gajdoš : Pohár za najhodnotnejší bodový výkon a Dvojnásobný rekord podujatia

02.11.2016 12:47

29.10. na medzinárodných pretekoch v Humennom súťažilo 312 plavcov z 25 klubov zo Srbska, Bieloruska, Maďarska, Poľska, Ukrajiny a Slovenska. Naši plavci získali 27 medailí a obsadili celkove 6.miesto.

Dávid Gajdoš nielen že nenašiel premožiteľa v prsiarskych disciplínach 50m a 100m prsia, ale aj v oboch zaplával rekord podujatia. A novým osobným rekordom na 50m prsia vyplával najvyšší bodový výkon, ktorý organizátor odmenil pohárom.

Kubo Kozák sa stal víťazom oboch znakových disciplín (100m a 50m znak nový osobný rekord). Na druhý stupienok sa postavil v disciplíne 100m motýlik a na tretí stupienok v disciplíne 50m v. spôsob. Nové osobné rekordy si upravil aj v disciplínach 50m motýlik a 100m v. spôsob.

Robo Opalka vyhral 50m motýlik, druhý dohmatol v novom osobáku na 100m motýlik a dva krát tretí doplával v disciplínach 50m v. spôsob a 50m znak.

Nina Kalaninová  premenila svoje štarty 50m znak v novom osobnom rekorde na zlato a 50m motýlik na bronz tiež v novom osobnom rekorde. Zlepšila si osobné rekordy aj v disciplínach 100m v. spôsob a 50m prsia.

Aďo Tomči  vyplával najviac medailí, celkovo 6. 5x striebornú na 50m a 100m v. spôsob, 50m a 100m znak a 100m pol. preteky. A bronzovú na 50m motýlik.

Stano Žužo služobne náš najstarší plavec doplával 2x na 2.mieste v štartoch na 50m a 100m prsia a na 3.mieste na 50m v. spôsob.

Luci Silvayová bola vyhlásená na 2.mieste po štarte v disciplíne 100m v. spôsob a 2x na 3.mieste 50m v. spôsob a 100m znak.

Braňo Valiska dohmatol na 2.mieste po štartovom skoku na 100m v. spôsob.

Johi Lorincová milo prekvapila 2.miestom na 50m motýlik.